Wełna

Wełna ma kilka zastosowań w budownictwie. Największą popularnością cieszy się wełna dachowa, która spełnia rolę ocieplenia poddasza. Do ocieplenia ścian zewnętrznych wykorzystuje się nieco mniej popularną wełnę elewacyjną, zwaną również lamelową (stanowi ona zamiennik styropianu). To rozwiązanie jednak jest relatywnie drogie, dlatego nie cieszy się popularnością.

Zalety, opinie i właściwości dotyczące ociepleń z wełny:

  • wysoka przepuszczalność pary wodnej
  • niepalność - wełna nie rozprzestrzenia ognia i nie wydziela dymu (w przeciwieństwie do styropianu)
  • znacznie lepsza niż w przypadku styropianu izolacyjność akustyczna - wełna lepiej tłumi i wycisza dźwięki przenoszone przez powietrze. - duża chłonność wody - większa niż w styropianie

W ofercie składu SBB Wrocław znajdziesz zarówno wełny mineralne, jak i szklane. Wełna mineralna (skalna, kamienna) składa się z włókien uzyskanych ze stopionych skał bazaltowych; wełnę szklaną produkuje się zaś ze stopionego piasku kwarcowego i stłuczki szklanej. Wełna budowlana może występować w postaci płyt, mat lub filców.

Oferujemy produkty firm:

Pamiętaj, aby przy wyborze wełny kierować się jakością, a nie tylko ceną. Większość ciepła uchodzi z domu przez dach i inwestycja w wełnę dachową o odpowiednich parametrach szybko zwróci się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Jeśli interesują Cię ceny wełny, przyjedź lub zadzwoń:

SBB Wrocław - Materiały budowlane
tel. 71/ 363 45 64
tel. 602 660 482
e-mail:

Uwaga: Materiały budowlane dowozimy do Wrocławia i w promieniu 40 kilometrów od miasta.