System kominowy Schiedel

Najpopularniejszą marką w Europie, jeśli chodzi o systemy kominowe jest Schiedel. Do budowy systemów kominowych tej firmy stosuje się wysokiej jakości rury ceramiczne, umieszczane w pustaku, zazwyczaj z keramzytu. Między pustakiem, a rurą ceramiczną może znajdować się wełna mineralna lub tzw. sznur dystansowy, co uzależnione jest od przeznaczenia.

W systemach Schiedel dzięki gładkiej powierzchni ceramicznej rury osiąga się również łatwość oczyszczania. Schiedel to także mniej miejsca użytkowego niż tradycyjne kominy z cegły. Ważną cechą kominów Schiedel jest również to, iż posiada rurę szamotową z dodatkiem kordierytu - materiału odpornego na pożar sadzy.

Systemy kominowe Schiedel mogą być stosowane zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym. Schiedel jako pierwsza firma z branży uzyskała w Polsce oznakowanie CE na cały system, co świadczy o najwyższym poziomie jakości.

Kominy systemowe Schiedel można stosować do różnego rodzaju opału - zarówno gaz czy olej opałowy, jak i drewno czy ekogroszek. Wiodące modele tej firmy to Schiedel Rondo (paliwa stałe) i Schiedel Rondo Plus (ciekłe i gazowe). Coraz więcej zwolenników zyskuje także przeznaczony do kotłów kondensacyjnych system Schiedel Avant.

W ofercie SBB Wrocław znajdziesz systemy kominowe Schiedel w atrakcyjnych cenach. Jeśli interesują Cię ceny Schiedla, przyjedź lub zadzwoń:

SBB Wrocław - Materiały budowlane
tel. 71/ 363 45 64
e-mail:

Uwaga: Materiały budowlane dowozimy do Wrocławia i w promieniu 40 kilometrów od miasta.