Rynny tytancynk Rheinzink

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że rynny są najbardziej eksploatowanym elementem pokrycia dachowego, ponieważ woda spływająca z połaci dachu razem z brudem działa jak 'papier ścierny', usuwając z czasem nawet najbardziej zaawansowane powłoki w środku rynny. Odpowiedzią na ten problem stały się rynny tytanowo-cynkowe firmy Rheinzink.

Zalety i pozytywne opinie dotyczące rynien tytanowo-cynkowych Rheinzink:

  • zachowują funkcjonalność i estetyczny wygląd przez dziesięciolecia - ocenia się, że nawet bez konserwacji powinny służyć 60-80 lat
  • patyna zapewnia wysoką odporność przeciw korozji, będącej wynikiem zanieczyszczeń atmosfery
  • nie blakną, nie odbarwiają się, nie wymagają malowania i są odporne na działanie promieni UV
  • duża wytrzymałość sprawia, że nie grozi Ci oberwanie się rynien pod wpływem ciężaru osuwającego się śniegu
  • blacha tytanowo-cynkowa nawet jeśli zostanie uszkodzona bądź zarysowana, szybko powraca do koloru pierwotnego materiału poprzez patynowanie
  • rynny Rheinzink są najczęściej sprzedawanym systemem odwodnień dachowych w Europie

Wielu inwestorów jest przekonanych, że rynny tytan-cynk są drogie. To nie do końca prawda - nie jest to najtańszy system odwodnienia dachu, warto jednak zastanowić się czy nie dodać kilkuset złotych, aby zainwestować w spokój i pewność wieloletniego użytkowania. A właśnie to zapewniają rynny Rheinzink.

Powinieneś pamiętać, że rynny z tytan-cynku nie mogą być montowane w tych dachach, w których obróbki dachowe zostały wykonane z miedzi.

Hurtownia SBB Wrocław oferuje rynny tytancynkowe Rheinzink m. in. szaroniebieska i grafitowa patyna w atrakcyjnych cenach. Jeśli interesują Cię ceny Rheinzinka, przyjedź lub zadzwoń:

SBB Wrocław - Materiały budowlane
tel. 71/ 363 45 64
e-mail:

Uwaga: Materiały budowlane dowozimy do Wrocławia i w promieniu 40 kilometrów od miasta.