Ceramiczne pustaki wentyl.

Ceramiczne pustaki wentylacyjne znajdują zastosowanie w budowie grawitacyjnych systemów wentylacyjnych. Wykonane są zazwyczaj z ceramiki i znajdują zastosowanie w wentylacji pomieszczeń przemysłowych, budynkach użyteczności publicznej oraz domach jednorodzinnych. Dzięki niskiej wadze można je stosować w budynkach wielokondygnacyjnych. Do wentylacji pomieszczeń stosuje się pustaki wentylacyjne z otworami dla przepływu powietrza, dla których wymagania i parametry techniczne określa Polska Norma.

Rozróżniamy kilka typów pustaków wentylacyjnych w zależności od kształtu przekroju poprzecznego i wielkości otworu wentylacyjnego. W budownictwie jednorodzinnym najczęściej stosuje się pustaki wentylacyjne o średnicy wewnętrznej 15cm i wysokości 25cm. Pustaki te nie powinny mieć wykwitów spowodowanych obecnością szkodliwej zawartości soli rozpuszczalnych w ceramice i uszkodzeń mechanicznych.

W ofercie SBB Wrocław znajdziesz pustaki wentylacyjne w atrakcyjnych cenach. Jeśli interesują Cię ceny, przyjedź lub zadzwoń:

SBB Wrocław - Materiały budowlane
tel. 71/ 363 45 64
tel. 71/ 725 93 00
e-mail:

Uwaga: Materiały budowlane dowozimy do Wrocławia i w promieniu 40 kilometrów od miasta.