Płotki przeciwśniegowe

Płotek przeciwśniegowy majza zadanie powstrzymać śnieg przed zsuwaniem z połaci. Zabezpiecza przed zerwaniem rynny czy obróbki blacharskiej; zwiększa też bezpieczeństwo przechodzących osób. Im dach bardziej stromy, tym śnieg zsuwa się szybciej. Dlatego na połaciach o dużym nachyleniu i na terenach obfitujących w opady śniegu płotki przeciwśnieżne są niezbędne.

Na dachach o kącie nachylenia do 30 stopni płotków śniegowych nie trzeba wykonywać. Powinieneś też pamiętać, żeby rodzaj wsporników podtrzymujących płotki dobrać do odpowiedniego pokrycia - inne stosuje się do dachówek, a inne do blachodachówki.

Płotki przeciwśniegowe mogą być wykonane ze stali malowanej proszkowo lub lakierowanego aluminium. To ostatnie rozwiązanie znajduje coraz więcej zwolenników, gdyż płotki wykonane z aluminium są trwalsze i nie narażone na rdzewienie.

Płotki przeciwśniegowe mogą mieć różne długości (najpopularniejsze to 2m oraz 3m). Ich barwa jest dostosowana do kolorystyki większości pokryć dostępnych na rynku polskim.

W ofercie hurtowni SBB Wrocław znajdziesz płotki przeciwśniegowe w atrakcyjnej cenie. Jeśli interesują Cię ceny, przyjedź lub zadzwoń:

SBB Wrocław - Materiały budowlane
tel. 71/ 363 45 64
e-mail:

Uwaga: Materiały budowlane dowozimy do Wrocławia i w promieniu 40 kilometrów od miasta.