Ławy i stopnie kominiarskie

Stopnie i ławy kominiarskie to akcesoria dachowe służące do przemieszczania się na dachu. Stopnie przeznaczone są do wchodzenia na dach, natomiast ławy kominiarskie pomagają zachować kominiarzowi równowagę w trakcie przeglądów lub napraw komina. Ławy i stopnie kominiarskie negatywnie wpływają na estetykę dachu. Dlatego przyjęło się, żeby w miarę możliwości jak najmniej stosować ich na połaci dachowej. Powinieneś równocześnie zdawać sobie sprawę, że musisz umożliwić kominiarzowi bezpieczne poruszanie się po dachu, szczególnie jeśli nachylenie połaci jest większe niż 20 stopni.

Zarówno stopień, jak i ława kominiarska mogą być wykonane ze stali malowanej proszkowo lub lakierowanego aluminium. To ostatnie rozwiązanie, mimo że droższe, znajduje coraz więcej zwolenników. Komunikacja dachowa wykonana z aluminium jest po prostu trwalsza i nie narażona na rdzewienie.

Ławy kominiarskie mogą mieć różne długości (najpopularniejsze to 0,4m oraz 0,8m). Ich barwa jest dostosowana do kolorystyki większości pokryć dostępnych na rynku polskim.

W ofercie hurtowni SBB Wrocław znajdziesz ławy i stopnie kominiarskie w atrakcyjnych cenach. Jeśli interesują Cię ceny, przyjedź lub zadzwoń:

SBB Wrocław - Materiały budowlane
tel. 71/ 363 45 64
e-mail:

Uwaga: Materiały budowlane dowozimy do Wrocławia i w promieniu 40 kilometrów od miasta.