Cement

Cement to najpopularniejsze spoiwo mineralne stosowane do łączenia materiałów budowlanych. Używane zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i w jednorodzinnym. Technologia produkcji cementów portlandzkich CEM I polega na wspólnym zmieleniu dwóch składników: klinkieru portlandzkiego, jako składnika głównego oraz surowca siarczanowego pełniącego rolę regulatora czasu wiązania. Taka substancja jest następnie wypalana w specjalnych piecach cementowych. Końcowym etapem produkcji jest zmielenie otrzymanego spieku z gipsem.

Cement nie może być zwietrzały, bo to obniża jego wytrzymałość. Powinieneś przechowywać go w suchym miejscu i zamkniętych workach. Budując swój dom będziesz wykorzystywał głównie cement portlandzki CEM I - szary, sypki materiał, otrzymywany ze zmielenia klinkieru z gipsem w ilości do 5%.

Hurtownia SBB Wrocław oferuje Ci cement portlandzki 32,5 firm Górażdże i Intar w bardzo atrakcyjnych cenach. Cena uzależniona jest od ilości, dlatego jeśli interesują Cię ceny, przyjedź lub zadzwoń:

SBB Wrocław - Cement
tel. 71/ 363 45 64
tel. 602 660 482
e-mail:

Uwaga: Materiały budowlane dowozimy do Wrocławia i w promieniu 40 kilometrów od miasta.